• Vyprodáno
0

Prusament PETG 1.75mm Pistachio Green 1kg

699 Kč
S DPH
Brzy naskladníme.
Množství
Vyprodáno

PETG (polyethylene terephthalate glycol)

PETG je velmi houževnatý materiál s dobrou tepelnou odolností. PETG má univerzální využití, ale je zejména vhodný pro tisk mechanických částí. Je možné jej použít v interiérech i exteriérech. PETG má velmi malou tepelnou roztažnost, na podložce se tedy nekroutí a tudíž není problém s tiskem velkých modelů.

PETG je jedním z oblíbených materiálů pro 3D tisk. Tisknout s ním je téměř stejně snadné jako s PLA, ale na rozdíl od PLA může nabídnout mnohem lepší mechanické vlastnosti. Písmeno G v zkratce PETG označuje glykol, který se přidává během výrobního procesu. Glykol modifikuje vlastnosti PET, aby byl méně křehký, snadnější pro tisk a více průhledný. PETG má nízkou tepelnou roztažnost, takže i při tisku velkých modelů se zřídkakdy zkroutí a odlepí od vyhřívané podložky. PETG je navíc houževnatý, tak akorát pružný a díky tomu se při namáhání často jen dočasně prohne, což zabrání prasknutí.

Na rozdíl od PLA nebo ABS, PETG má tendenci trochu stringovat, neboli při přejezdu tahat tenká vlákna plastu. Je možné s tím bojovat zvýšením retrakcí a snížením teploty. Stringů je možné se zbavit tím, že hotové výtisky rychle (několik vteřin) přejedete horkovzdušnou pistolí.

PETG je univerzální materiál. Výtisky z něj jsou houževnaté a vrstvy se dobře propojují. Díky slušné tepelné odolnosti jsou výtisky z PETG vhodné i pro venkovní užití.

Výhody:

✅ Snadný tisk
✅ Vysoká teplotní odolnost
✅ Malá smrštivost a kroucení
✅ Síla a odolnost
✅ Jednoduché broušení

Nevýhody:

❌ Nevhodné pro drobné díly
❌ Možnost stringování
❌ Horší kvalita přemostění

Tiskové nastavení

Tryska: 250 °C
Vyhřívaná podložka: 80±10 °C

Prusament
PR023

Datový list

Hmotnost
1000g
Polymer
PET-G
Barva
zelená
Průměr
1.75mm
Výrobce
Prusament

Konkrétní reference

Prusament PETG 1.75mm...

699 Kč