• Vyprodáno
0

Prusament PLA 1.75mm Galaxy Silver 1kg

699 Kč
S DPH
Brzy naskladníme.
Množství
Vyprodáno

PLA má relativně nízkou teplotu tání 175 stupňů Celsia. Na rozdíl od takzvaných reaktoplastů je možné PLA opakovaně zahřívat přes jeho teplotu tání s velmi malou degradací materiálu. Je to také velmi tvrdý, ale tudíž i křehký materiál a jakmile se rozbije, často se tříští.

Jako každý jiný materiál má i PLA několik slabých stránek. Vedlejší efekt nízké teploty tání je nízká teplotní odolnost. Výtisky začínají ztrácet mechanickou pevnost už při teplotách nad 60 °C.

Kombinace biologické odbouratelnosti a nízké teplotní odolnosti znamená, že výtisky z PLA nejsou ideální pro venkovní použití, nemluvě o nízké odolnosti proti UV záření. PLA je rozpustné pouze v chemikáliích, jako je například chloroform nebo horký benzen. Pro spojování několika výtisků dohromady je tak lepší použít lepidlo.

Přestože je PLA biologicky odbouratelný a při kontaktu s potravinami zdravotně nezávadný materiál, nedoporučuje se opakovaně pít nebo jíst z vašich 3D tisků. V malých trhlinách v povrchu, které při tisku vznikají, se mohou v průběhu času množit bakterie. Při povrchových úpravách PLA je lepší použít broušení za mokra. Bez vody může rychle dojít k zahřátí plastu třením, ten se místy roztaví a znesnadní se tak jeho další broušení.

Výhody:

 Snadný tisk
 Tiskne drobné detaily
 Vhodné na tisk velkých modelů
 Tvrdost a houževnatost
 Nedeformuje se

Nevýhody:

 Křehkost
Nízká teplotní odolnost
 Obtížnější post-processing

Tiskové nastavení

Tryska: 215 °C
Vyhřívaná podložka: 55±5 °C

Prusament
PR035

Datový list

Hmotnost
1000g
Polymer
PLA
Barva
stříbrná
Průměr
1.75mm
Výrobce
Prusament

Konkrétní reference

Prusament PLA 1.75mm Galaxy...

699 Kč